Weryfikacja faktów

Dziś praktycznie co trzeci kot w starszym wieku ma chorobę nerek, a niektóre nawet wcześniej.

Nadczynność tarczycy i cukrzyca w wieku dorosłym też nie należą do rzadkości, zwłaszcza u kotów domowych.

Ostatecznie dopiero zaczynamy rozumieć, że przyczyna może leżeć w jedzeniu…
 

Czy to skład karmy? Czy zbyt wysoka zawartość w niej węglowodanów, których koty w rzeczywistości nie tolerują!? A może technicznie wytwarzane hydrolizaty białkowe są szkodliwe? Ponadto nadmiar rozpuszczalnych w wodzie dodatków fosforanowych, takich jak te znajdujące się w fast foodach, jest również szkodliwy dla zatrzymania wody i zwiększonej jej akceptacji?! Ostatnio pojawiły się głosy wskazujące na to, iż wszystkie wyżej wymienione problemy spowodowane są właśnie przez karmę dla kotów.

Magazyn VETimpulse z 15 listopada 2020 r. również donosi o problemie nadmiernego spożycia fosforanów w karmach dla kotów: nawet w specjalnej diecie na nerki występuje nadmiar fosforanów.

Czy zatem intensywna technika wytwarzania, która zmienia surowce i niszczy naturalny smak, jest szkodliwa?! Czy syntetyczne konserwanty są szkodliwe?! „Przetworzona żywność/posiłek”, jako problem metaboliczny w populacji?! Nikt tego tak naprawdę jeszcze nie wie… Jest więc jeszcze wiele do zrobienia w tym zakresie…Ale dużo już zostało zrobione i wiele rzeczy jest przez nas poznanych. Właśnie tę wiedzę łączymy w CatsMouse: nasze stale rozwijające się know-how.

Jeden z bardzo ważnych aspektów w diecie kota domowego stanowi korzystny stosunek wapnia do fosforu, który wynosi ok. 1,3 do 1,4:1. Zbyt niski lub nawet odwrotny stosunek Ca/P jest również szkodliwy sam w sobie. Praktyczna – do tej pory powszechna – sucha karma dla kotów pomija fakt, że kot wyspecjalizował się w myszach drapieżnych, nie tylko pod względem treści, ale także jako towarzysza zabaw…

Po rozpoczęciu własnych badań w 2007 r. CatsMouse, nasza kompletna biologicznie karma dla kotów, po raz pierwszy była w stanie spełnić to wymaganie. My (weterynarze, właściciele kotów i ludzie) nie tylko jesteśmy z tego dumni, ale przede wszystkim uważamy za nasz obowiązek wobec zwierzęcia, jakim jest kot, aby karmić go w sposób odpowiedni dla jego gatunku, poprzez zabawny i zrównoważony, zdrowy sposób. (zobacz Koncepcja dobrego życia z CatsMouse) Projekt CatsMouse oczywiście podlega dalszemu rozwojowi, zgodnie ze stanem współczesnej wiedzy.

Poniżej przedstawiamy obiektywne, potwierdzone analitycznie powody, dla których warto wybrać „Koncepcję dobrego życia z CatsMouse” dla swojego kota… pomimo wielu znacznie tańszych „alternatyw”:

Techniczne aspekty produkcji:

• Karma dla kotów CatsMouse składa się ze świeżego mięsa z kurczaka, które jest gotowane bezciśnieniowo tylko raz, a następnie delikatnie suszone. Pozostaje smaczna i ma wyraźnie niski udział technicznie zmodyfikowanych fragmentów białka (powstających w procesie obowiązkowej higienizacji). Nie zawiera taniej mączki drobiowej, ale stanowi pyszne jedzenie w postaci suszonego mięsa z kurczaka.

• Karma dla kotów CatsMouse ma bardzo wysoką zawartość pojedynczego białka, prawie w 100% pochodzenia zwierzęcego.

• Sucha karma CatsMouse tłoczona jest w niskich temperaturach przy użyciu procesu aQuapress.

CatsMouse to białko, które dzięki dzięki delikatnemu procesowi wytwarzania, potwierdzonemu w badaniach biochemicznych, nadaje się dla kocich alergików. (patrz B.A.P.F. i alergie)

• Kompletna karma dla kotów CatsMouse ma wyjątkowo niską zawartość akryloamidu, która według naszych analiz jest niewykrywalna. (Zobacz także FAQ: Dlaczego warto zrezygnować z akrylamidu?)

Dla kota „prostota/jedność” jego ofiary –  myszy, stawia pod znakiem zapytania, rzekomo niezbędną „różnorodność” pożywienia.

Odpowiednie dla gatunku składniki w CatsMouse:

• Wysoki poziom akceptacji naszej suchej karmy CatsMouse wynika z wyjątkowo wysokiej jakości suszonego mięsa z kurczaka o jakości spożywczej (jakość spożywcza = jakość przeznaczona do produkcji dla ludzi) z wysoką, naturalną zawartością naturalnych składników oraz poprawiających smak rozpuszczalnych w wodzie (dobrych!) monofosforanów, tak jak u myszy.

• Nasza CatsMouse ma wyjątkowo wysoką zawartość białka, podobną do wartości u myszy.

• Zawiera, z natury, niezwykle smaczne źródło monoproteiny, tak jak mysz.

• Karma dla kotów CatsMouse ma wysokiej jakości wzór aminokwasowy (cząsteczki budulcowe wszystkich białek), jak u myszy

• Aby chronić trzustkę, nasza karma dla kotów CatsMouse ma wyjątkowo niską zawartość cukru i węglowodanów, tak jak u myszy.

• Wartość wapnia i fosforu w naszej CatsMouse jest w korzystnym stosunku, chroniącym nerki i wynosi ok. 1,3 do 1,4:1, tak jak u myszy.

• Udowodniono analitycznie, że CatsMouse ma wyjątkowo niską zawartość optymalizujących, wzmacniających smak monofosforanów.

• Opatentowany kompleks: ProCleaRen-Complex® w CatsMouse adsorbuje (wiąże) w jelicie rozpuszczalne w wodzie fosforany i amoniak dowolnego pochodzenia, które są zawsze zawarte w bogatej w białko, odpowiedniej dla gatunku karmie dla kotów.

• Niska zawartości jodu wynosząca zaledwie 5 mg/kg, jako środek zapobiegający nadczynności tarczycy.

• Aby zapobiec cukrzycy, nasza karma CatsMouse ma niską zawartość cukru i skrobi, podobnie jak u myszy.

• CatsMouse jest bezzbożowa i ma niską zawartość glutenu – prawie jak mysz.

• Karma dla kotów CatsMouse nie zawiera żadnych syntetycznych konserwantów, tak jak mysz.

Specyficzna dla kota ochrona nerek i komórek dzięki ProClearen™:

• Naturalne składniki przepłukujące nerki, stąd celowo nasza karma w porównaniu z innymi, zwiększa ilość świeżej wody pitej przez kota.

• Zawartość m.in.:węglanu wapnia, węglanu magnezu i argininy, które wiążą toksyny nerkowe. (literatura tutaj)

• Naturalne wiązanie amoniaku i fosforanów z żywności przez np. wysoce strawialny minerał wulkaniczny zeolit.  (literatura tutaj)

• Wysoka zawartość lizyny, jako ochrona komórek przed wirusem opryszczki.

• Wysoka zawartość metioniny m.in. w celu obniżenia pH moczu w przypadku  kryształów struwitu w pęcherzu.

• Wysoka zawartość tauryny, jako skuteczna ochrona mięśnia sercowego.

Koty łapałyby myszy… lub kupowały CatsMouse!

Brak możliwości komentowania.