FAQ

Lista najczęściej zadawanych pytań:

Dlaczego należy unikać akrylamidu?

Nasza karma dla kotów CatsMouse zawiera bardzo mało akrylamidu (ilości prawie niewykrywalne)!

„Test przeprowadzony przez Francuską Federację Konsumentów (FRC) wykazał, że sucha karma dla kotów zawierała znaczne ilości akrylamidu, substancji, która jest rakotwórcza dla zwierząt i prawdopodobnie jest również rakotwórcza dla ludzi. 12% kotów umiera na raka, trzecią najczęstszą przyczynę zgonów po wypadkach i chorobach dróg moczowych oraz pęcherza moczowego.

Ponieważ nie ma wartości referencyjnych dla pasz dla zwierząt, w teście FRC porównano poziomy akryloamidu z zalecanym limitem dla ludzkich płatków śniadaniowych (300 mikrogramów na kilogram). W 11 z 15 produktów zawartość przekraczała ten limit; została przekroczona nawet o współczynnik 5,5. Tylko Jeden produkt zawierał połowę limitu, co jednak pokazuje, że jest to możliwe…

W 2015 r. eksperci Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) potwierdzili, że akrylamid w żywności potencjalnie zwiększa ryzyko zachorowania na raka u konsumentów w każdym wieku. Według EFSA, badania na zwierzętach pokazują, że akrylamid i jego metabolit glicydamid uszkadzają DNA i powodują raka”.

Źródło: Link

Czy mój rasowy kot potrzebuje specjalnej karmy?

Nie, naszym zdaniem nie jest to konieczne z żywieniowego punktu widzenia. Nie chcemy komplikować świata, chcemy go uprościć…

Czy CatsMouse jest odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych?

Polecamy CatsMouse już od 16. tygodnia życia bez ograniczeń wiekowych.

Dlaczego polecamy wodę w postaci kociej fontanny?

Koty często piją za mało. Przodkowie naszych kotów żyli na stepach i sawannach, a ich zapotrzebowanie na wodę zaspokajali głównie pozyskując ją ze swojej ofiary. U kotów żyjących na wolności, które jedzą myszy, ilość pobieranych płynów jest wystarczająca, ponieważ ofiara pobiera wystarczającą ilość płynów, ale nasze „tygrysy domowe” często tego nie robią.

Jeśli koty piją za mało wody, co może prowadzić do problemów zdrowotnych (np. niewydolności nerek oraz kamieni moczowych).

Woda dla kota powinna być wymieniana codziennie i idealnie się do tego nadaje poidełko do poboru wody w postaci bulgoczącej fontanny, która stymuluje instynkt zabawy, a tym samym zachęca kota do picia. Takie poidełka można kupić w sklepach zoologicznych.

A tak mniej więcej to działa…;)

Dlaczego do CatsMouse dodaje się niewielkie ilości monofosforanu?

Zasadniczo istnieją monofosforany:

A) naturalne mineralne,
B) naturalne organiczne
C) syntetyczne mineralne monofosforany.

A) i B) są dobrymi i ważnymi molekułami metabolicznymi zawartymi w surowcach, tj. mięśniach, narządach wewnętrznych, kościach.
C), co do których podejrzewa się, że w nadmiernych dawkach obciążają/uszkodzą nerki, i powodują chroniczną ich niewydolność są nadmiernie szkodliwe. Powodem tego jest wzrost w ostatnich latach spożycia tzw. fast foodów, ale także nowoczesne żywienie kotów (bez myszy…). Syntetyczne monofosforany mineralne stosowane, jako dodatki techniczne, nie podlegają obecnie obowiązkowi deklaracji, ani w żywności dla ludzi, ani w paszach dla zwierząt…

W pełni popieramy stałą ewolucję naszych produktów, w tym CatsMouse, ponieważ skupiają się one na długoterminowym dobrostanie kotów oraz ich szczególnych potrzebach żywieniowych.

Gwarantujemy, że w saszetkach Cats-schMaus nie są stosowane ŻADNE SYNTETYCZNE JEDNOFOSFORANY WIĄŻĄCE WODĘ.

Wysoka i niespotykana do tej pory jakość surowców w suchej karmie dla kotów CatsMouse wpływa na smak (poprzez zastosowanie pojedynczego rodzaju białka w postaci „czystego suszone mięsa z kurczaka”) zapewniając tym samym, stosunkowo wysoki poziom akceptacji. Zbadaliśmy spektroskopowo różne produkty na obecność fosforanów. W CatsMouse doskonalimy akceptację, poprzez niskie – ogólnie odpowiedzialne koncepcyjnie – użycie monofosforanu w ilości nieco poniżej 0,15% suchej masy i łącznie 1% fosforanów (= naturalnych, korzystnych dla metabolizmu, rozpuszczalnych w wodzie) pochodzących z suszonej wołowiny. Produkt końcowy ma zatem całkowitą zawartość fosforanów na poziomie, nieco poniżej 1,15%. Z drugiej strony, inny produkt dostepny na rynku o porównywalnej akceptacji  smakowej (wysokiej) wykazywał 1,86% fosforanu w spektroskopii…

Do naszych karm nie dodajemy również glutaminianów. Jednak na ostateczną ocenę wyników, z tej nowej dziedziny badań nad fosforanami i glutaminianami, przez weterynarzy musimy jeszcze poczekać… Ale my już mówimy: im mniej, tym lepiej…

Psy są znacznie mniej wymagające niż koty, jeśli chodzi o smak, dlatego gwarantujemy, że NIE używamy ŻADNYCH monofosforanów we wszystkich innych produktach Lupovet.

Ponadto, naturalny kompleks ProCleaRen adsorbuje niepotrzebne MoP-y w jelicie , natychmiast po spożyciu karmy, w ten sposób wychwytując je i wydalając w naturalny sposób, bez jednoczesnego wchłaniania. Oznacza to, że już na tym etapie można obniżyć poziom fosforanów we krwi. Zastosowaliśmy ProCleaRen, jako środek zapobiegawczy, aby chronić nerki i komórki w obu liniach produktów (CatsMouse, CatsSchmaus), aby mieć pozytywny ogólny wpływ na równowagę fosforu. Przy odpowiednim dla gatunku, prawie czystym pokarmie mięsnym, takim jak CatsMouse, nigdy nie występuje niedobór (naturalnych) fosforanów, których brak przyczynia się do niedożywienia białkowego.

Brak możliwości komentowania.